Warna – sekretna perła morza czarnego

Wiele osób wybiera się do Bułgarii na wczasy, ponieważ koszta są troszkę mniejsze niż takich samych wczasów w Hiszpanii bądź Francji. Jednak tak naprawdę wiekszość z nich pozostaje w swoich hotelach myśląc, że Bułgaria jako kraj wschodniej Europy nie ma nic lepszego do zaoferowania poza ich ekskluzywnym ośrodkiem wypoczynkowym, nic bardziej mylnego…

Sofia - miasto to nie umywa się do Warny pod zględem walorów estetycznych

Sofia – miasto to nie umywa się do Warny pod zględem walorów estetycznych

Stolicą Bułgarii jest Sofia, miasto brudne, pełne ruchu i przestępczości. Jednak nie oficjalną stolicą Bułgarii została okrzyknięta Warna, ukryta perła morza czarnego. Skąd ten przydomek – no cóż – musielibyście odwiedzić to miasto, żeby uwierzyć.

Jedna z plaż wokół Warny

Jedna z plaż wokół Warny

Przede wszystkim jedną z największych atrakcji Warny są cudowne plaże, nawet te w centrum miasta. Czyste, z pełnym wyposażeniem i atrakcjami w rozsądnych cenach, za które na plażach Hiszpanii musielibyście słono zapłacić. Ciekawym jest, że plaże w centrum miasta, mimo, że troszkę brudne i zatłoczone też mają swój urok – a bliskość barów plażowych i restauracji dodaje im uroku.

Jeden z barów na plaży w Warnie, które napewno warto odwiedzić - Cubo

Jeden z barów na plaży w Warnie, które napewno warto odwiedzić – Cubo

Te bary na plaży, które w ciągu dnia oferują klientą zimne piwo, kawkę lub zwykłe przekąski wieczorami zamieniają się w naprawdę świetne miejsca do zabawy. Ich zdecydowanym urokiem napewno jest to, że jeśli nie mamy ochoty na głośniejszą muzykę wystarczy, że usadowimy się na drugim końcu bliżej morza i wtedy naprawdę nawet w sobotni wieczór zaznamy błogiego relaksu z cichszą już muzyką w tle.

Restauracje w "Sea Garden" mają swój niepowtarzalny urok

Restauracje w „Sea Garden” mają swój niepowtarzalny urok

Kolejnym atutem Warny są napewno restauracje. Samo centrum, a raczej główny deptak oferują kuchnie z całego świata, a sam tzw. „sea garden” czyli w wolnym tłumaczeniu ogród morski, który jest naprawdę niesamowitym parkiem tuż obok którego znajdują się świetne restauracje  serwujące pyszne świerze ryby.

Mall Varna - miejsce gdzie najbardziej wybredni zakupoholicy znajdą coś dla siebie

Mall Varna – miejsce gdzie najbardziej wybredni zakupoholicy znajdą coś dla siebie

Oprócz tych atrakcji Warna może zaoferować także coś dla zakupoholików. W mieście znajdują się wielkie centrum handlowe – Warna Mall – gdzie nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie.

Jedna z największych atrakcji turystycznych w Warnie

Jedna z największych atrakcji turystycznych w Warnie

Dla tych którzy szukają bardziej wyszukanych atrakcji czekają: katerda „Soboru zaśnięcia Matki Boskiej”, świątynia „Aładża” lub delfinarium, które napewno są warte odwiedzenia.

Roppongi - jedna z najlepszych restauracji na plaży w mieście!

Roppongi – jedna z najlepszych restauracji na plaży w mieście!

Wracjąc do restauracji to te na plaży robią największe wrażenie, choćby Roppongi Beach Restaurant, która oferuje swoim kilentą stoliki na plaży pod namiotami. Niezwykłe miejsce na niesamowitą randkę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s